slaktivism

mul ei ole suva

Mul ei ole suva ei ole aktivism, see ei ole puukallistamine ja see ei ole järjekordne “kui sa seda ei tee, siis…” kampaania. Mul ei ole suva on liikumine, mis annab platvormi märkamaks ja tunnustamaks meid igapäevaselt saatvaid ühiskonna valupunkte. Läbi selle märkamise loodame, et leiad enda jaoks ühe või mitu südameteemat, mida saaksid väikeste tegevuste abil parandada. Peamine on, et sa mõtled kaasa.

Võibolla oled märganud, et sotsiaalmeedias scrollides ei ole ammu meie feedidel ülekoormavaks sisuks sõprade Bali reisid või õe uus kassipoeg. Nendele on lisaks tekkinud massiliselt uudiseid, arvamusi, tähelepanemisi, mis on eeskätt sotsiaalmeedia näol leidnud endale uue ja kõlavama meediumi. 

Ja inimesed armastavad seda. Pealiskaudselt. Meile meeldib oma feed kiirelt läbi scrollida, peatudes ainult, et visata “like” või “heart” mõnele postitusele, kust kumavad läbi olulised märksõnad. Ja siis lähme me oma eluga edasi.

Selline käitumine ongi slaktivism. Ahhetad,  jagad laike ja südameid aga reaalsetest tegudest olukorra parandamiseks jääb puudu…

Kuna sa viimati võtsid aega, et peatuda ja mõelda päriselt selle peale, mida sinu sotsiaalmeedia sulle räägib? Kuna sa viimati mõtlesid päriselt, kuidas neid esilekerkivaid teemasid lahendada saaks?

Äkki võiks? Äkki võiks süveneda, otsida mõttekaaslasi ning lahendusi? Meie igatahes hääletame selle poolt. Sest meil ju tegelikult ei ole suva! Me hoolime! Leiame enda jaoks olulised teemad üles ning tõstame need esile. 

Otsime lahendusi!
Lahendame!
Päriselt!

Okei, oletame, et see jutt jäi praegu veidi segaseks ja sa ei saa päris täpselt aru kas tegemist on järjekordse lumehelbekeste maailmaparanduse aktsiooniga või on siin miskit, millest ka sina soovid osa võtta. Õnneks on meil hunnik näiteid, millest eeskuju võtta ja lähemalt tutvuda (ja julgelt oma mõtted meile saata): 

Tahad näidata, et sul pole suva? 

  • Võta aega  et oma sotsiaalmeedias toimuvasse süveneda. Nagu päriselt.
  • Märka – milliseid valupunkte näed? Mis on see teema, mis sulle nähtust kõige enam korda läheb?
  • Süvene teemasse – googelda, otsi, loe, tee leitust screenshotte. 
  • Postita oma screenshotid storydesse, märkides ära @muleiolesuva
  • Räägi, miks just see teema on sulle oluline ja sõnasta endale väljakutse, kuidas seda probleemi lahendama hakkad.
  • Anna teatepulk edasi – tunned, et soovid mõttekaaslasi? Sa ei taha olla ainus, kes kitsaskohti märkab ja lahendab? Kutsu ka sõber kampa! 

Võid julgelt oma mõtteid ka meiega jagada ning kirjutada @muleiolesuva konto sõnumitesse. Või tutvu teiste kaasamõtlejate lugudega meie storydes ja feedis. 

Kas sul on suva?