tartu

Päikeseauto ehitus saab alguse heade mõtete linnas

Kaeq, olõtkiq tagasi! Täna oleme lõuna-Eesti lainel ja mis parata, kui vahel murre ka sisse vupsab. Mulle kui põhjast pärit piigale on sjoo värk kipelt külge hakanud.

Ent kes on hoolikamalt blogi jälginud, nägi, mis pommuudise avaldasime detsembri lõpus – Tartust sai üks Solaride’i kuldsponsoritest! Pajatame natuke, kuidas too sõprussuhe alguse sai.

 “Elasid kord…”

Kunagi ammu aega tagasi, kui Eesti ülikoolimaastik ei olnud veel kuulnud ideest ehitada Maarjamaa esimene päikeseauto, leidsid kaks Tartu Ülikooli tudengit, et mis see siis ära ei ole – eestlased on ju töörahvas – ja nii panidki projektil rattad käima. Ent ainult Tartu Ülikooli helgetest peadest ei piisanud, projekti jaoks läks vaja lausa kuue erineva ülikooli tudengeid! 

Niisiis ongi auto ehitajaid lisaks Tartu Ülikoolile ka Eesti Maaülikoolist, Lennuakadeemiast, TalTechist, Tallinna Tehnikakõrgkoolist, Cleveroni Akadeemiast ja Kõrgemast Kunstikoolist Pallasest, ent ka mõnest keskkoolist. 

Sihukesest projektist kuuldes hoiaks ka Kristjan Jaak Peterson oma piibu ja prillid – enam ei peakski lõunanaabrite poole jala sammuma, vaid saaks vurada uhke päikeseautoga! 

Igal juhul oli Solaride’i liikmetel paslik alustada tihedamat koostööd Tartu linnaga, eriti, kuna Solaride’i ja Tartu linna kliima- ja energiaeesmärgid sobivad kokku nagu sukk ja saabas! Uue transporditehnoloogia arendamine Tartus viib ellu ka muid ideid, mis toetavad linna teel kliimaneutraalsuse poole. Lisaks korraldasime hiljuti koos Tartu abilinnapea, Builditi, Tartu Teaduspargi ja Tartu Ülikooliga ajurünnaku, et Tartust võrsuks veelgi enam rohetehnoloogia iduprojekte. 

Roheesmärkide poole püüdlemine ei oleks võimalik ilma abilinnapea Raimond Tammeta, kes kommenteerib, et Tartu linn toetab projekti ennekõike seepärast, et anda erinevate kõrgkoolide tudengitele võimalus saada hindamatuid praktilisi kogemusi, mis neile edasises elus loodetavasti suureks kasuks tulevad. 

“See on suur väärtus, kui erinevate erialade ja kõrgkoolide tudengid oma jõud ühendavad ning pingutavad sedavõrd ambitsioonika eesmärgi nimel nagu päikeseauto ehitamine. Loomulikult on äge, kui meie päikeseauto sügisel edukalt läbi Austraalia sõidab, kuid projekti ellu viiv meeskond saab suurepäraseid kogemusi ja laiema maailmavaate ka juhul, kui esimesel korral kõik veel sajaprotsendiliselt ei õnnestu. Ükskord me võidame niikuinii!” lisab Tamm optimistlikult. 

Punume pesa

Nagu ühel õigel perekonnal muiste, oli ka meil vaja mõnusat pesa. Leidsime selle Eesti Maaülikooli ruumidest – jah, lugesite õigesti, Solaride’i kontor asub heade mõtete linnas! Eks see oli teadlik otsus kah, inseneridel vaja ju varsti alustada seal auto putitamist. Selleks peab end ümbritsema hea atmosfääriga ja seda Tartu pakub! Ent ärge te, päälinlased, muretsege, varsti paneme ka Tallinnas oma putka püsti.

 Mida muud ma veel oskan öelda, kui et Tartu on üks äge paik. Ausalt, kui korraks külastad, siis juba poeb too salapärane Tartu vaim Sinusse ja ega ära ei taha minna. Elab nagu kurat Sul õla peal ja käib peale, et võtaksid ette teekonna Tartusse. Juba selle jutu peale on mu põrguline hakanud jalgu trampima, seega hüva, Tartus näeme!

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kas sul on suva?