eurotrip

Solaride läheb eurotripile. Võibolla

Kuulge – meil on teile pommuudis!

Solaride’i päikeseauto projekt muutus just veel ambitsioonikamaks ja põnevamaks! Nimelt selgus eelmisel nädalal, et oktoobris Austraalias toimuma pidanud Bridgestone World Solar Challange (WSC), millest meiegi osa võtta plaanisime, jääb jätkuva koroonakriisi tõttu sel aastal pidamata. See tähendab, et eestlaste debüüt päikeseautode maailmameistrivõistlustel toimub aastal 2023.

Mis seal ikka! Kuivõrd meie esmane plaan oli 2021. aasta võistlusel kogemusi hankida, autot testida ning 2023. aasta võistlusel cruiser klass võita, siis nüüd debüteerime kohe võiduambitsiooniga. Karavan läheb edasi!

Olgem ausad – võimalus, et võistlus ära jääb, on alati laual olnud. Nüüd on see siis kindel. Ning tegelikkuses olime me selle, kui ühe võimaliku stsenaariumiga arvestanud, ei ole me šokeeritud. See uudis ei löönud meid rivist välja. Vastupidi – tulevik muutus põnevamaks ja väljakutsuvamaks ning olgem ausad, väljakutsed on need, mis meie meeskonda sütitavad. Seega on plaan järgmine:

  • Jätkame ehitustöid planeeritud ajaraamis. See tähendab, et Eesti esimene päikeseauto saab ratastele juba sel suvel ning kindlasti saate seda enne sügise saabumist erinevates Eestimaa paikades oma silmaga näha.
  • Kasutame vahepealset aega, et auto esimest versiooni maksimaalselt testida ning täiustada. Võibolla sõidame 3000km võistlusdistantsi läbi hoopis Euroopas. Või suisa Eestis! Igal juhul ootab meid ees pöörane testimisperiood, et tuvastada võimalikult palju arengukohti, õppida ja areneda. Pole välistatud variant, et 2023. võistlusele sõidab juba päikeseauto 2.0, mis on võimeline WSC võitma.
  • Paneme pead kokku teiste Euroopa meeskondadega, et arutada Euroopasisese päikeseautode võistluse korraldamise võimalikkuse üle. Kuidas kõlab päikeseautode võistlus trassil Tallinn-Monaco? Või Tartu-Madrid? Päris hästi, eks! Aga sellest on veel vara rääkida. Fakt on see, et päikeseautosid arendav kogukond on nii pagana tugev ja ambitsioonikas, et lihtsalt aasta vahele jätmine ei tule kõne alla. Me leiame alternatiivi! Mis see täpselt olema saab, näitab aeg.
  • Keskendume senisest veelgi rohkem Solaride’i haridusprogrammi täiustamisele ja tugeva organisatsiooni ülesehitamisele. Võistlusel osalemine on vaid üks osa sellest – see on võimalus oma töö tulemus maailma tippude konkurentsis proovile panna. Ent meie projekti tegelik väärtus peitub hoopis igapäevastes tegevustes. Solaride on unikaalne platvorm, mis toob ühise eesmärgi nimel kokku humanitaarid ja reaalid, noored, ülikoolid, ettevõtjad ning avaliku sektori. Meil on teineteiselt tohutult õppida. Meil on teineteisele tohutult õpetada. Ja neid protsesse Solaride soodustabki.
  • Aga mis kõige olulisem, see uudis näitas, kui tugev on Solaride’i kogukond! Kui info võistluse edasilükkumisest jõudis meeskonnani, kui see jõudis meie sponsorite ja koostööpartneriteni, nägid eranditult kõik selles võimalusi. Püssi põõsasse viskamine ei tulnud hetkekski lauale. Hea energia on see, mille najal me sõidame. Ammutame seda nii päikesest kui oma inimestelt!

Seega – meil on olemas suurepärane kogukond, meil on olemas rahalised vahendid, meil on olemas visioon ja plaan, mille järgi toimetada.

Solaride’i teekond jätkub ambitsioonikamalt kui kunagi varem!

Aitäh kõigile, kes meisse usuvad! Me ei vea teid alt!

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kas sul on suva?