91600630_10158537679334048_8785831971675701248_n

Solaride – tasakaalukalt talentiderohke meeskond

Mats Soomre on suure kogemusega meeskonnatöö- ja juhtimistreener, kes kasutab oma koolitustel Belbini meeskonnarollide mudelit. Hiljuti käis ta külas Solaride tiimijuhtidel, et aidata meil paremini mõista ennast ja oma meeskonnakaaslasi. Omapoolse tagasisidena toome välja, et tegemist oli silmiavava vaatega iseendasse, mis nii mõnelegi meist jättis mulje, et
a) Mats oskab mõtteid lugeda
b) Eesti järgmine bitva ekstrasensov on oma tiitli võidukalt kinnitanud.
Igatahes oli tegemist jahmatavalt täpse ja hariva koolitusega. Nüüd aga lähemalt koolitusest läbi Matsi silmade:

Nullist päikeseauto ehitada ja sellega Austraaliasse maailma paremikuga võistlema sõita? Kõlab nagu hullumeelne idee?!

Ometigi on Solaride selle endale eesmärgiks võtnud ning olen kindel, et nad saavad sellega hakkama. Julgen seda väita, tuginedes oma teadmistele ja isiklikele kogemustele, taustinfole Solaride’i kohta ning meeskonna tugevuste analüüsile (teisisõnu Belbini meeskonnarollide analüüs).

Mida on vaja selleks, et projekti edus juba ette kindel olla?

Alustuseks on vaja suurepärast ideed, mille ümber hiljem meeskond koondada. See idee peaks olema ühest küljest lihtne ja tabav, teisalt aga mastaapne ja väljakutseid esitav. Solaride on sellega sõna-sõnalt hakkama saanud – nende idee on lihtne ja selge, olles samas ka nüansirohke ja tugevat pingutust nõudev.

Mulle sümpatiseerib väga, kui keegi populariseerib inseneeriat, näidates, kui põneva ja nüansirohke erialaga tegu on – ja seda mitte pelgalt sõnadega, vaid oma tegudega, näidates, milleks me võimelised oleme ja mida inseneerias saavutada suudame. 

Teiseks on vaja entusiastlikku eestvedajat, kes usub jäägitult projekti ideesse ja on võimeline huvilised kokku koguma, neist meeskonna moodustama ning neid juhtima ja suunama. Solaride’il on Kristel, kelle entusiasm, julgus ja järeleandmatu järjekindlus koos põhjalikkuse ja leidlikkusega on midagi sellist, mida iga meeskond vajaks.

Ning kolmandaks on muidugi vaja ka meeskonda. Lahendades keerulisi ülesandeid, mis nõudsid nii loomingulisust kui ka head koostööd, tõestas Solaride’i meeskond, et nende koostöö on suurepärane.

Lisaks neile kolmele aspektile peab meeskond enda jaoks läbi mõtlema ka mõned tähtsamad küsimused.

Kas kogu ettevõtmise juhttiim ja võtmeisikud on piisavalt mitmekülgsed, et oma tugevustega teineteist täiendada ja samal ajal mitte konkureerida sarnaste tugevustega? Kui tugev on meeskonna sisuline ja tegelik usaldus kogu tiimi ja iga meeskonnaliikme vastu? Kas ja kui avatult on inimesed valmis absoluutselt kõiki ettetulevaid situatsioone läbi arutama ja igas olukorras lahenduse leidma stiilis “kui nii ei saa, siis teeme teistmoodi”? Seda ka siis, kui tegemist on algselt ebamugava teema või probleemiga? See kõik ei tule iseenesest, sellega on vaja tegeleda ja seda kõike pidevalt arendada.

Solaride tiimijuhtide läbilõige - siit on näha kuidas meie seas on tasakaalukalt esindatud erinevad isiksusetüübid

Solaride tiimijuhtide meeskonnarollide keskmised – siit on näha, kuidas meie seas on tasakaalukalt esindatud kõik vajalikud meeskonnarollid.

Kas see kõik tähendab, et Solaride saavutab edu? Jah, ma julgen väita, et neil on kõik eduks vajalik olemas. Kas see saab kergelt tulema? Ei, edu ei tule kunagi kergelt. Kindlasti tuleks valmistuda võimalikeks tagasilöökideks. Just selle jaoks ongi tugevat meeskonda vaja ja see on Solaride’il olemas.

Kuidas sa ennast tunneksid, kui sul oleks võimalus liituda meeskonnaga, kus inimesed on

avatud ja meeldivad suhtlejad, abivalmis, teemasse pühendunud, iseseisevad, usaldusväärsed, sihikindlad, ettevõtlikud, enesekindlad ja rahulikud, täpsed, teisi julgustavad, hoolivad, nõudlikud, analüütilised ja nõuandvad, laia silmaringiga, prioriteetidest teadlikud, terava mõistusega ja otsekohesed? Just selline ongi Solaride’i meeskond.

Igatahes on Solaride’i meeskonnal minupoolne täielik toetus.

Mats Soomre
KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja
Meeskonna-, koostöö ja juhtimistreener
Belbini meeskonnarollide atesteeritud konsultant
Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor meeskonnatöö ja leadership lektor

Vaata lähemalt, kuidas Mats Belbini abil meeskonna teemat käsitleb:

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kas sul on suva?