2021

Kuiva T-särgi võistlus: tuntud staarid hakkavad noorte parema tuleviku nimel higistama

Solaride korraldab 22. augustil 10 tundi kestva Eesti esimese kuiva T-särgi võistluse, mille eesmärk on juhtida tähelepanu noorte vaimsele tervisele. Koostöös Swedbankiga annetatakse iga higistatud grammi eest MTÜ-le Peaasjad, mis tegeleb vaimse tervise edendamisega.

Jah, sa lugesid õigesti. Tallinnasse Noblessneri sadama Igluparki kogunevad kümned igale eestlasele tuttavad näod, kes hakkavad omavahel mõõtu võtma kuiva T-särgi võistluses, eesmärgiga higistada võimalikult vähe. Iga higistatud grammi eest annetab Swedbank Eestis ühe euro MTÜ-le Peaasi, mis tegeleb vaimse tervise edendamisega. Kuidas see kõik omavahel seotud on, sa küsid? Loe edasi!

Olen ma piisav? Kas ma tegin õige valiku? Kas ma peaksin olema elus rohkem saavutanud?

Eesti esimese kuiva T-särgi võistluse eesmärk on juhtida tähelepanu noorte vaimsele tervisele. Tänapäeva ühiskonda iseloomustab surve noortele saavutada finantsiline vabadus ja muuta maailm paremaks enne 30. eluaastat. Mõtle korraks selle peale – kui palju tead sa enda tutvusringkonnas 20. eluaastates (või nooremaid) inimesi, kes on läbipõlenud, ebakindlad, hirmul tuleviku ees ja ebatervislikult kõrgete ootustega? Või tunned sa selles iseend ära?

Küsimused nagu “kas ma tegin õige valiku?” või “kas ma olen piisavalt hea?” on tuttavad suuremale hulgale noortest nende eluea jooksul. Tegelikult mõlguvad sellised mõtted ka täiskasvanueas, sest elu on pidevas muutumises ja otsuseid tuleb langetada. Mõned higistavad nende teemade pärast rohkem, teised vähem. Kuidas teha noorte elu pingevabamaks ning julgustada neid proovima ja ebaõnnestuma?

Solaride on aastaga muutunud enamaks kui lihtsalt päikeseauto ehitamise projekt. Solaride soovib panna noori katsetama, õnnestuma, põruma ja sellest õppima. Vahel on okei tunda ennast ebakindlalt, kuid selle pärast ei tasu jätta ennast ägedatest võimalustest ilma.

Tuntud eeskujud higistavad saunas võidu

Sellel pühapäeval toimub Noblessneri Iglupargis Eesti esimene kuiva T-särgi võistlus, mille eesmärk on julgustada noori endasse uskuma ja unistuste poole pürgima.

Kuiva T-särgi võistlusel käivad saunalaval paari kaupa higistamas mitmekümned lauljad, näitlejad, ettevõtjad, sportlased, sisuloojad nagu näiteks Kristel Kruustük, Martin Henk, Kristel Aaslaid ja Gerd Kanter. Nad jagavad väljakutse ajal enda mõtteid ja kogemusi, kuidas maandada stressi igapäevamurede ja tuleviku suhtes.

Võistlusel osalejad lähevad umbes 60-70 kraadisesse sauna, et simuleerida Austraalia päikeseautode võistluse (BWSC) karme tingimusi, mis Solaride´i 2023. aastal võisteldes ees ootab. Pärast 10 minutit tullakse saunast välja, särgid kaalutakse ning kõige vähem higistanud tiim kuulutatakse võitjaks. Swedbank Eestis on pannud iga higistatud grammi arvele ning need konverteeritakse ümber eurodeks, mis lähevad MTÜ Peaasjad toetuseks.

Tuntud Eesti inimeste kõrval astuvad võistlustulle astuvad ka solariderid. Uurisime kolmelt solariderilt, mille nimel on nemad higistanud.

Töö ja higi

Kaspar Kitsing fundraisingust on higistanud peamiselt töö pärast. “Töötasin ettevõttes, millega soovisime India ja Jaapani turgudele siseneda,” rääkis Kitsing. Ta jutustas, et Indiaga kulges lihtsamalt ja asjad said käima lükatud, aga Jaapani puhul olid takistused kogu aeg ees. Higi tuli valada palju, et saaks kuidagi kontaktid tööle ja nendega edasi liikuda. Siis tuli aga appi Tõnu Samuel Solaride´ist.

“Pärast ühte tiimiüritust läksin tema juurde, istusin maha ja küsisin nõu. Teadsin, et Tõnu oli Jaapani suunal juba aastakümneid äri ajanud. Üks tunniajane vestlus temaga aitas mind tohutult. Pärast seda vestlust sain selgeks mõned väikesed detailid, kuidas jaapanlastega suhelda, millised on tavad ja kombed ärikohtumistel ning ka selle, kuidas neile slideshowd teha,” rääkis Kaspar.

Haritus ja higi

Asso Soosalu üritusturundusest on higistanud harituse pärast. ““Mul ei ole suva haritusest. Nendest igapäevateadmisest, mida me hetkel tavakoolidest ei saa – ajaplaneerimine, meeskonnatöö, kriitiline mõtlemine,” ütles Soosalu, kes nüüd näebki vaeva selle nimel, et praegused ja tulevased keskkoolinoored saaksid juba nende oskuste ja teadmistega iseseisvat elu alustada.

“Solaride on väga hea keskkond, kus just neid oskusi praktiseerida. See on turvaline koht, kust mugavustsoonist välja astuda,” sõnas Asso.

Kristel Leif, kes on Solaride’i tegevjuht, tunnistas, et ka tema on elus higistanud. “Nooremana ma ikka põdesin päris palju, kui teised mu valikuid või ideid kritiseerisid, aga praegu see mind liiga palju ei morjenda – suuri laevu saadab alati kajakate kisa,” rääkis Kristel.

Ära higista, vaid naudi 46 inspireerivat lugu otse saunalavalt!

Ürituse otseülekannet saab jälgida siit.


Loo kirjutas Helina Hansar

SolarCar Estonia MTÜ

contact@solaride.ee
+372 5117241 
Narva mnt 18,
Tartu 51009 Eesti
LHV pank
EE897700771004776685
${item.title}

#teamsolaride

#muleiolesuva

Solaride kasutab küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.