Ülemaailmne energiakriis on kohal ja haarab enda mõjualasse pea kõik eluvaldkonnad – olgu selle ehe näide nii kodusooja hind igakuisel arvel kui ka ostukorvi väärtuse oluline kallinemine. Majandusekspertide sõnum jätab tuleviku ebaselgeks, prognoosides energiakriisi kestvuseks ligi neli aastat. Selge on aga see, et vanaviisi jätkata ei saa ning loota, et energiakriis laabub iseenesest või kellegi teise eestvedamisel, on pilt läbi roosade prillide.
“Iga kriis paneb proovile meie tegelikud tugevused – me jääme kas pealtvaatajate rolli või haarame initsiatiivi ning osaleme tuleviku konstrueerimisel. Eventornado ja Solaride toovad kokku insenerid ja tunnustatud mentorid, et ühendada jõud ja selgitada välja, milline näeb välja sektori tulevik. Milline näeb välja energia tootmise, salvestamise ja kasutamise tulevik? Kuidas tagada energiasäästlikkus igas tootmise ja tarbimise faasis? Need on vaid mõned küsimused, millele build-a-thon’il lahendust otsime,” sõnas Eventornado tegevjuht Kai Isand.
Ehitajatele suunatud build-a-thon’il tulevad kokku tehnilise ja funktsionaalse taustaga insenerid, kes moodustavad väljakutse või idee ümber meeskonnad. Tiimidele on kohapeal abiks ka tunnustatud mentorid Tõnis Väli (Clevon), Robert Aare (CERN), Shahzaib Abbasi (Estanc) jt. Ühistöö tulemusena töötatakse välja lahendused ja prototüübid ning parimaid meeskondi ootab auhinnafond 10 000 euroga.
“Build-a-thon’i parimad mõttesähvatused ei jää vaid ideedeks, vaid neist saab midagi enamat. Ehitusmaraton toimub väljakutsete põhiselt ning igal väljakutsel on oma vastutaja, kes on võiduprojektidega valmis ka edaspidiseks koostööks. Teiste seas on väljakutsete eestvedajad Solaride, Tehnopol ja Sunly, aga ka Tallinna, Tartu ja Narva linn. Häkaton on seega vaid teekonna alguspunkt,” ütles Solaride’i tegevjuht Kristel Leif.
Üksi või tiimiga saab registreeruda 27. oktoobrini aadressilhttps://eventornado.com/event/build-a-thon-energy.
Loo kirjutas turundustiimi liige Victoria Maripuu.