Solaraadio 2023

Solaraadio #1: Tere tulemast päikeseauto sünnipäevapeole!

Eesti päikeseauto projekt Solaride sai 21. aprillil kolmeaastaseks. Hilisem õnnesoov pidavat veelgi enam õnne tooma ning viimast on tiimil uuel aastaringil vaja, sest inseneritarkusest alati ei piisa. Uus aastaring viib tiimi kaua oodatud päikeseautode maailmameistrivõistlustele Austraaliasse, kus Solaride asub starti esimese tiimina Baltikumist.

Sünnipäeva tähistamiseks ja Austraalia teekonna mahlakate palade jagamiseks, lõi tiim käed Baltikumi suurima meediakontserni Postimees Grupiga ning lükkas käima taskuhäälingute skene uue särava tulija - Solaraadio. Osades kuuleb täpsemalt, millega on Solaride’i näol tegemist, mis teema on Austraalia maailmameistrivõistlustega, miks räägitakse nii palju inseneeriast jpm.

Solaride'il on Postimehes oma alamleht solaride.postimees.ee, mis tasub lisada lemmikutesse, kuna just sinna hakkab tiim iganädalaselt lisama infot selle kohta, kuidas võistlusteks valmistutakse, kaugel ollakse ning sinna jõuavad eksklusiivseimad uudised võistluste perioodil.

Solaraadio avaosas on külas organisatsiooni tegevjuht Kristel Leif, Taltechi õppeprorektor Hendrik Voll ja Magnetic MRO tegevjuht Risto Mäeots. Üheskoos meenutavad nad Solaride’i algusaegu ja räägivad insenerihariduse väljakutsetest. Analüüsivad, miks tahavad noored õppida pigem IT-d kui inseneeriat. Kes vastutab selle eest, et insenerid väljasuremisohus poleks? Kas tööstussektor on oma arengus soiku jäänud ja ei suuda töökultuuri poolest noorte ootustele vastata? Saadet juhib BFMi tudeng ja solarider Desiree Talv.

Kuula esimest osa Spotifyst

SolarCar Estonia MTÜ

contact@solaride.ee
+372 5117241 
Narva mnt 18,
Tartu 51009 Eesti
LHV pank
EE897700771004776685
${item.title}

#teamsolaride

#muleiolesuva

Solaride kasutab küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.