2022 akadeemia

Alar Ojastu ja keskkond ehk mis toimus Solaride Akadeemias maikuus?

“Päikene paistab ja loodus lokkab – kätte jõudnud suvi!” Märkamatult on maikuu mööda saanud ja suvine päike särab kõrgel taevas. Mis oleks aga suvitamiseks parem kaaslane, kui Solaride’i blogi?! On aeg teha taas ülevaade Solaride Akadeemia tegemistest.

Kui eelmisel kuul rääkisime teile kõigest, mis Solaride Akadeemias selle aasta jooksul toimunud on, siis sel korral võtame vaatluse alla vaid maikuu ja saame seega koolitustest natuke lähemalt kõneleda. Ega neid väga palju ei olnudki, aga see-eest olid need väga harivad ja meeldejäävad. Nii et “hakkame, mehed, minema”!


Alar Ojastu jagas mõtteid juhtimisest


Mai keskel oli osadel solarideritel võimalus osaleda Alar Ojastu juhtimiskoolitusel, millest ilmselt paljud ka kuulnud on (ja seda põhjusega!). Ojastu on juhtimiskoolitust teinud juba üle kümne aasta, jaganud teadmisi enam kui 50 ettevõttele ning saanud koolituse keskmiseks hindeks 9,5/10.

Nüüd on ka mitmed solariderid need õnnelikud, kes Ojastu juhtimiskoolituse oma CV-sse kirja saavad panna. 19. ja 20. mail kohtusid Ojastu ja solariderid Proto avastustehases, kus kahe päeva jooksul omandati teadmisi sellistel teemadel nagu aktiivne juhtimine, usalduse loomine, ajajuhtimise tööriistad ja tagasiside olulisus. Kohapeal ootas igat solariderit ka koolitusmaterjal ja Ojastu raamat “Ratsionaalne emotsionaalsus” (ja seda soovitame ka teil kõigil lugeda 😉).

“Ratsionaalne emotsionaalsus” paneb lugeja kaasa mõtlema

Esimesel koolituspäeval olid teemaks nurgakivid. Juttu tuli sellest, kuhu kaovad raha ja kliendid; kas puudu on juhtidest, spetsialistidest või liidritest; tagurpidi juhtimispüramiidist ja väärtustest. Teisel päeval oli fookus aga edu kiirenditel ning teadmisi ammutati sellistel teemadel nagu detailideni optimeeritud juhtimine, energiajuhtimine vs ajajuhtimine, õiglus kui juhi takistus ning vestlused, mis avavad edu. Mõlemal päeval alustati tarkuste omandamist hommikul kell kümme ning lõpetati alles õhtul pärast seitset. Põneva jutu ja mitmete pauside taustal möödus aeg aga lausa lennates!

Ja kui nüüd rääkida sellest, kuidas koolitusega rahule jäädi, siis mis seal salata, koolituse keskmine hinne on õigustatult nii kõrge, kui enne mainitud! Sära silmis, kiitsid solariderid eelkõige koolituse ülesehitust ja Ojastu esinemisoskust. Kiidusõnu jagus muidugi ka teemade ja koolituse materjalide kohta.

“Mulle meeldis väga koolituse ettevalmistus Alari poolt. Kõik jooksis nagu kellavärk ja mingeid lühiseid ei tekkinud. Väga palju kasulikke teadmisi sain, mida saab praktikasse igas eluvaldkonnas, mis hõlmab inimestega tegelemist,” sõnas üks koolitusel osaleja oma tagasisides.

“Koolitaja ideed ja argumendid panid olemasolevaid teadmisi vaatama hoopis teise nurga alt ja enda käitumist analüüsima. Meeldisid ka vahepealsed arutelud, kus sai oma ideid peegeldada ja kuulata teiste koolitusel osalejate mõtteid,” lisas teine.

Koolitusel olid ka söögi- ja joogipausid

Ühesõnaga – oli väga äge ja põnev koolitus ning julgeme seda kahe käega ka kõigile teistele soovitada. Aga liigume nüüd edasi.


Keskkonnakuu tõi fookusesse roheteemad


Kuna maikuu oli Solaride’is keskkonnakuu, harisime end koostöös Rohetiigriga ka keskkonna teemadel. 31. mail toimunud veebikoolitusel tegi Rohetiigri keskkonnamõju mõõdikute projekti liige Jannus Jaska juttu teemadest nagu positiivne ja säästev eluviis ning keskkonnakestlikkus. Samuti ammutasime teadmisi sellest, kuidas ettevõttena keskkonda hoida ning toetada. Üheskoos arvutati välja ka oma jalajälg ja analüüsiti, mida ja kuidas saaks paremini. Ning kuna koolitus toimus võrdlemisi arutlevas vormis, oli igal solarideril võimalus sõna sekka öelda.

Keskkonnateemadele peaks mõtlema igaüks

“See koolitus pani mind pigem mõtlema oma elu peale, mida ma tarbin ja kuidas. Mulle endale meeldib tervislik eluviis ja pigem mõtlesin et söön juurikaid ja värskeid asju ning säästan ka kuidagi sellega planeeti. Aga tegelikult on ka sellel varjupool olemas,” kirjutas üks solarider tagasisides.

“Mulle meeldis, et sai uut rakendust kasutada oma jalajälje mõõtmiseks. Koolitaja oli teemas sees ning pani mõtlema, et tegelikult isegi pisiasjad (nt mango ostmine või kasvõi mangomahla joomine) võib keskkonda saastada,” lisas teine.

Ühesõnaga saime aru, et kui Terminaator laulab “​​kõik, mis ahvatleb ja hiilgab, ei ole ju veel kuld”, siis bänd võiks sinna täitsa vabalt lisada ka sõnad, et kõik, mis on roheline, ei ole ilmtingimata keskkonnasäästlik.

Koolituse eesmärk oligi panna solaridereid tarbimise peale mõtlema ning tutvustada erinevaid keskkonnateemasid, et läbi selle panna ühiselt paika esimene nurgakivi meie keskkonnaalastele teadmistele, et saaksime siit järgmiste teadmiste ning seejärel juba tegudeni sammuda.

Praegu aga lehvitame teile head aega, ent juba varsti kohtume jälle, et taas Solaride Akadeemia tegemistest rääkida! ☀️

Loo kirjutas Solaride’i turundustiimi liige Victoria Maripuu.

SolarCar Estonia MTÜ

contact@solaride.ee
+372 5117241 
Narva mnt 18,
Tartu 51009 Eesti
LHV pank
EE897700771004776685
${item.title}

#teamsolaride

#muleiolesuva

Solaride kasutab küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.