2022 Tiim

Solaride’ile annavad särtsu tegusad naised

Solaride’i ridades tegutseb igapäevaselt 40 ägedat naist, kellest igaüks vääriks kiidusõnu ja esile tõstmist. Seda postitust võiks sel juhul aga lugema jäädagi, nii et piirdume sel korral vaid viiega.

Uurisime viielt silmapaistvalt naiselt, mis neid motiveerib (sest motivatsiooni vajab ju igaüks!), mida nad tahaksid öelda 15-aastasele iseendale (tagantjärele ollakse ikka targem) ning millist raamatut nad soovitaksid teistelgi lugeda (uued teadmised ja mõtted on alati olulised).


Alustame!

Annat võib tihti trennis näha
Annat võib tihti trennis näha

Sotsiaalmeedia tiimi veab alati särav ja aktiivne Anna Levandi, kes liitus Solaride’iga möödunud sügisel. Solaride’i kõrvalt õpib ta ka Tallinna Majanduskoolis ning teeb sportimisega paljudele silmad ette.


“Minu jaoks motivatsioon on selline lühiajaline sutsakas, mis ei vii just väga kaugele siin elus. Oluline on rets töö ja järjepidevus. Ma arvan, et me keegi ei ärka hommikul üles otsides motivatsiooni, et hambaid pesta – sa lihtsalt lähed ja teed selle ära! Kui sa tead, miks sa midagi teed, oled juba poolel teel!” räägib Anna, et motivatsiooni pole vaja ootama jääda.


Pigem on vaja iga päev proovida olla parem versioon eilsest. See on ka miski, mida Anna 15-aastasele iseendale öelda tahaks.


“See on ALATI sina vs sina! Meie n-ö starting point inimestena on kõigil nii erinev ehk end teistega võrrelda on väga kasutu tegevus! See oleks põhimõtteliselt sama kui banaan võrdleb end arbuusiga,” märgib Anna.

Nooremale endale on tal aga kaasa anda teinegi mõte – see, kes sa oled täna, ei defineeri seda, kes sa võid olla tulevikus.


“Ehk igaühel meist on võimalus saavutada kõik oma unistused! Feilimine ja muud takistused sel teekonnal on elu osa ehk ära jää ootama, vaid päriselt võta kätte ja mine mölla!” julgustab ta.


Neid õpetussõnu kannab endas ka Tara Westoveri teos “Educated”, mida Anna kõigil lugeda soovitab.


“Rets, kuidas üks inimene on kasvanud üles sellistes tingimustes, terve elu on olnud mõjutatud tema enda perekonnast, samaaegselt eraldatult kogu ühiskonnast! See naine on suureks inspiratsiooniks mulle igapäevaselt ja taaskord näitab, kuhu sa võid jõuda, olenemata sinu alguspunktist. Kerge see teekond ei ole, aga väärt lugemist ja imestamist!” kirjeldab Anna raamatut.

Mariliis Sinivee julgustab näitama ka enda krutskeid täis poolt

Eelkõige fundraising tiimis tegutsevat Mariliis Siniveed teatakse Solaride’is kui projektikirjutajast multitalenti, kes vajadusel alati abikäe ulatab. Lisaks Solaride’ile õpib ta Tallinna Tehnikaülikoolis ning tegeleb mitme hobiga. Näiteks meeldib talle väga tantsida.


“Motivatsiooni olemaks parim versioon iseendast annavad inimesed minu ümber. Suheldes inimestega, kes on lõbusad, targad ja siirad, motiveerib see ka ennast paremaks inimeseks olema. Lisaks kindlasti annab motivatsiooni oma ettevõtmiste tulemuste nägemine, mis innustab veelgi kõrgemale ja kaugemale edasi pürgima,” sõnab Mariliis.


Nooremale endale oleks tal lausa mitu soovitust, mis on seotud nii julguse kui ka iseenda leidmisega.


“15-aastasele endale ütleksin, et unusta ära mõte, et kõigile peab meeldima ja ole heas mõttes mässaja. Suru alla liigne tagasihoidlikkus ja näita rohkem oma krutskeid täis poolt. Arutle, suhtle inimestega, osale põnevates programmides ja töötubades, leia oma stiil ning õpi meikima ka,” soovitab Mariliis.


Ta peab oluliseks ka seda, et inimesed julgeksid unistada ja tunda rõõmu lihtsate asjade üle. Just seepärast soovitab ta kõigil lugeda (või uuesti lugeda) Astrid Lindgreni “Bullerby lapsi”.


“Tänapäeval on maailm muutunud selliseks, nagu oleks ajaloo tunnis õpitu ellu äratatud: toimub sõda, inimesed kannatavad ning õhus pole muud kui pinge ja ärevus. Seetõttu soovitan põgeneda korraks lapse kingadesse ja näha maailma läbi väikeste silmade. Tunda siirust, unistada ja rõõmustada lihtsate asjade üle ning lihtsalt lapsemeelselt mängida,” märgib Mariliis.Novella usub, et elus läheb kõik nii, nagu minema peab

Suure eeskujuna saab välja tuua ka Novella Uiga, kes hoiab naisinseneride lippu kõrgel ning kelle juhtida on elektroonika tiim. Lisaks Solaride’ile õpib Novella Tallinna Tehnikaülikoolis, töötab Glias ja tegeleb muude hobidega. Tunde on aga temagi päevas vaid 24 ning motivatsiooni leiab Novella enda ümber olevatest inimestest, kes on veel paremad kui ta ise.


15-aastasele endale on tal vaid üks lihtne soovitus.


“Kõik läheb elus nii, nagu minema peab, isegi kui vahel nii ei tundu,” sõnab Novella.


Raamatutest rääkides soovitab ta kõigil lugeda Charles Wheelani raamatut “Alasti Statistika”.


“Statistika inimkeeles ja põnevate näidetega,” põhjendab Novella, miks just seda raamatut lugema peaks.

Liisa tegutseb Solaride’is õpingute kõrvalt


HR-tiimiga liitus sügisel aga Liisa Ševtšuk, kes ka kohe kiirelt käed erinevate projektide külge pani. Sarnaselt teistele käib temagi ülikoolis, täpsemalt öeldes Tartu Ülikoolis.


“Ausus iseenda suhtes on minu jaoks parim motivaator, sest tunnen, et ma saan kasvada ainult juhul, kui olen endaga aus. Kui teadvustan endale, kuidas mingid olukorrad või kogemused mind tundma panevad ning mida nad mulle õpetavad, siis selle kaudu saan teha parimaid valikuid enda jaoks,” lausub Liisa.


15-aastasele endale on tal jagada vaid julgustavaid sõnu.


“Esiteks, ära isegi kõhkle vahetusaastale minemist, sest see on üks äge, arendav ja unustamatu kogemus, mis muudab su tulevikku. Teiseks, see on okei, kui sa ei tea veel, kes sa oled ja mida sa teha tahad tulevikus. Iga asi omal ajal,” kinnitab Liisa.


Tema sõnul on oluline oskus ka hetkes elamine, mistõttu soovitab ta kõigil lugeda Paulo Coelho raamatut “Alkeemik”.


“See räägib elamise, just olevikus elamise, väärtusest ja julgusest lasta elul juhtuda ilma suure sekkumiseta. Ma tunnen, et üha enam oleme keskendunud kas tulevikule või minevikule ning jätame märkamata praeguse hetke, kus tegelikult elu toimub,” ütleb Liisa.

Kristel tuletab meelde, et reaalained on ägedad


Solaride’i ägedatest naistest rääkides ei saa loomulikult üle ega ümber ka meie CEO Kristel Leifist. Sugugi mitte igaüks ei suudaks nii palju teha ja jõuda kui Kristel ning lennukaid ideid jagub tal alati. Ka Kristel proovib iga päev olla parim versioon iseendast ning selleks motiveerib teda armastus oma pere, sõprade, planeedi ja iseenda vastu.


15-aastasele endale on temalgi mitmeid soovitusi jagada. Alustades reaalainete õppimisest ja lõpetades endale kindlaks jäämisega.


“Reaalained ja tehnikateadused on ägedad! Mõtle, milles sa tugev oled ning arenda endas neid oskusi. Tee 12. klassi lõpus see pagana matematika eksam ikka ära! Ära muretse, mis teised arvavad ja ole sina ise. Seisa oma tõekspidamiste eest ning ära lase end raamidesse suruda - sa oled õigel teel!” sõnab Kristel.


Lisaks soovitab Kristel nii endal kui ka kõigil teistel raamatuid lugeda.


“Soovitan lugeda võimalikult erinevat kirjandust ning hoida end maailmas toimuvaga kursis. Loovus algab laiast silmaringist ning erinevate teadmiste kombineerimisest uudsel moel. Ilukirjandusel on väga oluline roll suulise ja kirjaliku eneseväljenduse arendamisel!” usub ta.


Solaride soovib kõikidele naistele ilusat naistepäeva! Aitäh, et olemas olete!


SolarCar Estonia MTÜ

contact@solaride.ee
+372 5117241 
Narva mnt 18,
Tartu 51009 Eesti
LHV pank
EE897700771004776685
${item.title}

#teamsolaride

#muleiolesuva

Solaride kasutab küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.