2022 Solaride vilistlane

Solaride'i vilistlane Keneli Pohlak: “Tunne oli täpselt niisugune nagu oleksid Lotokolmapäeva saates endale loosirattal peavõidu välja keerutanud!”

On järjekordne lämmatav juunikuu päev - päikesekiired mängivad mu toa seintel, avatud aknast tuppa hiiliv tuuleiil mängib õrnalt kardinatega ning väljaspoolt kostub mänguväljakul mürgeldavate laste naeruhelin. Hommikupool, kus sooviks äratuskella aina edasi lükata ning silmi mitte avada, kuid asjatoimetused vajavad siiski tegemist. Tol hommikul olen aga pisut rohkem elevil kuna ees on ootamas jutlemine Solaride'i ühe endise tiimiliikmega, kes suuresti tänu meie ridades eripalgelistele projektidele kaasa lüües, sai pakkumise oma unistuste töökohale. Avan arvuti ning suunan oma videkõne vaid kiviviske kaugusele enda kodulinnast Rakverest, Väike-Maarjasse, kust mind tervitab särasilmne Keneli Pohlak.

Lääne-Virumaalt Väike-Maarjast pärit neiu on üks nendest, kellel juba kooliajast alates on näpud alalõpmata kibelenud uute tegemiste ning toimetuste järele. “Olen vist kogu aeg pigem rööprähkleja olnud. Gümnaasiumi ajal käisin ma laulmas, tantsisin rahvatantsu, olin õpilasesinduses, osalesin olümpiaadidel - mul on pidevalt mingisugust väljundit vaja,” lausub Keneli. Vaatamata ohtratele tegelustele, asetati gümnaasiumiastme lõpus tema kaela kullakarva medal ning praegusel ajal käib ta tarkust taga nõudmas Tallinna Tehnikaülikoolis ärinduse erialal, spetsialiseerudes turundusele. Aeg Solaride'is avas tema jaoks aga ka ukse eelnevalt mainitud unelmate töökohale - Keneli sai eelmise aasta sügise alguses kutse liituda Kairi Killingu poolt juhitava SPARK Social agentuuri meeskonnaga, kus ambitsioonikad naised teevad uuendusmeelset turundust.

Solaride’i tiim “10H LIVE X ÄRA HIGISTA” üritusel, 22. august 2021


Kust sai jällegi alguse teekond Solaride'i Akadeemias? “Kuna suuresti tänu koroonale liikus kogu õppekorraldus ülikoolis taaskord veebipõhiseks, asusin uusi väljakutseid otsima. Kandideersin eelmise aasta kevade alguses nii SEB praktikaprogrammi kui Solaride'i - SEB just seetõttu, et ära teha ka kohustuslikud praktikatunnid seoses kooliga ning Solaride tänu tollasele turundustiimile, kelle mentoriks oligi Kairi Killing,” alustab Keneli, “olles tema tegemisi Sportland'iga töötamisel jälginud, kõnetasid mind tema meeletu kirg oma töö vastu ning suutelisus nõnda energiliselt kaasahaaravat sisu toota.” Avaldus ise läks teele alles viimase päeva õhtul kui Internetis aega parajaks tehes ilmus Solaride Akadeemia reklaam Keneli ajajoonele. “Esimesena andis mulle vastuse SEB ning sealne tagasiside oli eitav, mis tõi mu eneseusku kõvasti alla - mõtlesin, et nüüd on kõik läbi ning kuhu edasi,” arutleb mu vestluskaaslane. Asjalood alustasid täiskäigul ülespoole liikumist kui soovunelm sotsiaalmeediaguru käe all koolitust saada teoks sai - tilluke, kuid kokkuhoidev tüdrukute punt alustas Solaride'i sotsiaalmeediat edendama, mil otsekui abistava käena andis tuge huviküllane mentorlus. “Mulle meeldis omaette ning koos tiimiga meile antud ülesannete kallal nokitseda - mu eesmärk ei olnud kunagi esiplaanil särada või juhtija rolli võtta,” lausub Keneli ning jätkab, “küll aga kutsus Kristel, meie tegevjuht, mind eelmise aasta suvel värbamiskampaania koosolekule ning sain ettepaneku tolle projekti sotsiaalmeediat juhtima hakata. Kuna ma olen äärmiselt halb inimestele eitava vastuse andmises, olin loomulikult nõus - sellest sai minu kõige suurem ning pöörasem projekt Solaride'is oldud aja jooksul.” Olgu mainitud, et kampaania, millest minu vestluskaaslane räägib, on eelmise aasta augustikuu lõpus toimunud kuiva t-särgi võistlus “10H LIVE X ÄRA HIGISTA”, mille käigus pöörati tähelepanu noorte vaimsele tervisele ning koguti toetust sellisele organisatsioonile nagu MTÜ Peaasjad.


SPARK Stuudio tiim

“Ma võtsin Kairiga ise ühendust seoses eelnevalt mainitud värbamiskampaaniaga kuna soovisin abi sotsiaalmeediasse minevate reklaamide seadistamisel,” teeb Keneli algust vastamisega küsimusele, milles uurin kuidas ta tänasele ametipositsioonile jõudis ning kuidas see kõik täpsemalt juhtus. “Jäime omavahel jutustama ning ta uuris, et kas ma ka tööl käin ja millega hetkel tegelen... mille peale, justkui välk selgest taevast, tuli pakkumine SPARK Social agentuuri tööle asuda,” jätkas mu jutukaaslane ning tõi hiilgava näite, “mõtlesin omaette, et tunne on täpselt niisugune nagu oleks Suure Lotokolmapäeva saates sinna Super Summi loosiratta ette jõudnud ning 35 000€ välja keerutanud!” Teisel pool arvutiekraani sooja varasuvise päikese all istuva neiu näol on imeline naerusära ning tunnen, mil moel ta on tänulik tema teele tekkinud võimaluste eest. “Seda kõike ei oleks ilma Solaride'i kandideerimiseta - see on süstinud minusse niivõrd palju eneseusku, et olles nii noor ning julge pealehakkamisega, soovivad inimesed sinuga koostööd teha ning niisamuti kuulata sinu ettepanekuid. See oli eluvõimalus suurendamaks on teadmiste- ja kogemustepagasit ning tehes koostööd oma ala parimatega. Mul on üks võimas aasta olnud,” lõpetab Keneli oma mõttekäigu.

Sellele järgnevas arutelus, kus põrgatame omavahel erinevaid märksõnu, mille kaudu Solaride'i kirjeldada, jäävad auhinnalistele kohtadele võimalusterohkus, positiivsus ning koostöö. Võimalus eriilmelistes projektides kaasa lüüa, Akadeemia-sisene valdkondade rohkus ning meeskond, kes üksteisele ilma pikemalt mõtlemata on valmis sõbrakätt ulatama, on vaid käputäis näiteid, mis meie tiimi iseloomustavad. “Maailmatu tänu läheb Kristelile, kes kogu seda projekti veab; valdkonnajuhtidele, kes mõnusa olemise lõid ning loomulikult kogu solaraiderite kambale, kellega sai nii tööd rügatud kui ka tralli löödud. Igatsen kõige enam taga just inimesi!” sõnab neiu. “Kui sul on aega ja tahtmist, haara igast võimalusest kinni - kui sulle miski silma jääb, siis ära kaota usku endasse! Kõik on võimalik ning tuleb vaid oma võimetele ja oskustele rõhku panna, sest muidu jäävadki unistused täitumata,” julgustab Keneli kõiki noori, “need ägedad väljakutsed võivad avada uksi, mida sa esialgu isegi ette ei kujutanud.”

Märkamatult on möödunud juba tund meie vestluse algusest ning peame mõlemad naasema endi tavapäraste päevategemiste juurde. Meel muutub sellele mõeldes koguni nukrameelseks kuna tunnen, et tegemist on inimhingega, kelle tragidusest ning elurõõmust peaks igaüks kasvõi hetkeks osa saama. Soovime üksteisele imetabast päeva jätku, sulgen arvuti ning vajun omaette mõtteid mõlgutama - veeretan neid suurelt unistamisest, sihikindlusest ning sellest, kuidas mõndapuhku on tõepoolest vajalik suutmatus öelda "Ei!", sest me ei tea kunagi, millisele rännakule see kõik meid viib.


Loo kirjutas Solaride'i turundustiimi liige Kristjan Pukki.
SolarCar Estonia MTÜ

contact@solaride.ee
+372 5117241 
Narva mnt 18,
Tartu 51009 Eesti
LHV pank
EE897700771004776685
${item.title}

#teamsolaride

#muleiolesuva

Solaride kasutab küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.