2022

Suvetuuled tõid solarideritele uusi teadmisi ja võimalusi

Suvi on kohe-kohe läbi ja sügis koputab vägisi uksele. See tähendab aga, et on paras aeg teha ülevaade põnevatest sündmustest, mis Solaride Akadeemias juulis ja augustis aset on leidnud.

Nende kahe kuu jooksul on huvilistel mitmel korral olnud võimalus meie päikeseautot oma silmaga näha. Üks nendest kordadest oli juuli keskel toimunud Rally Estonia, kus huvilistele avanes võimalus näha, kuidas Eesti noored on päriselt Baltikumi esimese päikeseauto valmis ehitanud ja kuidas see sõidab.

“Laupäeva hommikul avanes meil ka võimalus autoga sõita ning Raekoja platsi pealaval seda näidata. Kahjuks küll hakkas tol hetkel meeletult vihma sadama ning inimesi väga palju ei olnud, aga usun, et need paarkümmend inimest said ikkagi rohkem meie päikeseauto kohta teada. Lisaks saime katsetada, kas vihm mõjub meie autole sama kehvasti, kui me arvanud oleme või mitte. Selgus, et ega ta head ei tee, aga samas katki ka mitte,” kommenteeris Solaride’i turundusjuht Asso Soosalu.

Rally Estonia raames avanes ka inseneeriatiimil äge võimalus osaleda FIA ja Eesti Autospordi Liidu korraldatud koolitusel. FIA spordi asepresident Robert Reid, Eesti Autospordi Liidu tegevjuht Janis Kaal ja FIA rallidirektor Andrew Wheatley kõnelesid neile võtmetähtsusega tehnoloogiavaldkondadest, puudutades muu hulgas selliseid teemasid nagu hübriidjõuallikad ja säästev kütus. Koolitusel osalejad said kohtuda ka rallitiimide esindajatega, kes jagasid neile teadmisi uuest hübriidtehnoloogiast ja nullfossiilkütuse printsiibist. Koolitusest saab lugeda ka FIA enda kodulehelt.

Inseneridel avanes võimalus autodega lähemalt tutvuda © Foto: FIA

19. juulil koolitas aga Elina Ojastu meie tiimijuhte Q12 teemal. Q12 on on 12 küsimusest koosnev küsitlus, mille abil määratakse, millisel tasemel on töötajate kaasahaaratus. Ka solariderid täitsid kõik hiljuti nimetatud küsimustiku ära. Koolitus andis aga täpsema ülevaate sellest, mida vestluste ajal jälgida ja kuidas ennast seejuures juhtida nii, et saaks tulemuslikke järeldusi.

Üheskoos arutati ka, kuidas Solaride’is Q12 vestlusi edukalt ära kasutada. Kõlama jäi, et oluline on mõista solariderit tema enda rollis ja lasta tal ise igat küsimust lahti mõtestada. Küll aga ei pea vestluses küsimustikku kinni jääma, vaid võib julgelt küsida ka lisaküsimusi, ent seejuures tuleb jääda võimalikult neutraalseks, et vestlus ei mõjuks suunatult. Samuti ei tohi küsija oma arvamust avaldada, nõu anda või mingite olukordade eest vabandada.

21.– 23. juulini oli aga aeg veidike auru välja lasta ja tiimiga bond’ida. Läänemaal Uuskalda spordi- ja puhkekülas toimusid Solaride’i suvepäevad, kus tegevusi ja jututeemasid jagus igaks päevaks. Lisaks praegustele solarideritele olid kohal ka mitmed vilistlased ja koostööpartnerid.

Hea muusika, seltskonna ja lõbusate tegevuste saatel nauditi suve täiel rinnal, pandi alus uutele traditsioonidele ja suurendati kambavaimu. Tagasisides kiideti eriti ürituse vibe’i ja päevakava vaheldusrikkust. Samuti toodi välja, et väga tore oli inimesi üle pika aja ka päriselt näha (sest enamasti näeme üksteist siiski tänapäevale omaselt vaid ekraani vahendusel).


Suvepäevadel avanes võimalus kõiki päriselt näha © Foto: Solaride

Augustis olime aga taas töisemas rütmis ning 5.–6. augustini toimusid juhtide arengupäevad. Esimesel päeval jagas solarideritega teadmisi meie mentor Mats Soomre, kes kõneles juhtidele organisatsiooni arengufaasidest. Ta rääkis, et alati ei sujugi organisatsioonis kõik asjad lepase reega ning sageli tuleb silmitsi seista vastuolude ja konfliktide perioodiga. Kuigi see võib esialgu kõlada hirmutavalt, on selline periood tegelikult hädavajalik, sest nii saavutab meeskond oma toimimisel järgmise leveli. Koolitusel said sõna ka Solaride’i tiimijuhid, kes andsid ülevaate meie organisatsiooni inimestest ning üheskoos kaardistati ka värbamise vajadust.

Teisel päeval jagas teadmisi Solaride’i liige ja OKR-ide ekspert Sven Raba. Koolitusel kasutati Extended Leadership põhimõtte strateegia ning valdkonnajuhid tutvustasid järgmiseks kvartaliks seatud eesmärke ja mõõdikuid ehk OKR-e. Tähelepanu pöörati ka tiimide ja valdkondade kitsaskohtadele ning räägiti senistest töövõitudest.

Augusti lõpus avanes aga huvilistel taas võimalus meie päikeseautot näha, mis ootas külastajaid sTARTUp Day demo alal. Auto vastu oli suur huvi ning meil oli hea meel kõigile Solaride’i tegemisi lähemalt tutvustada. Ainuüksi auto näitamisega aga Solaride’i roll sTARTUp Dayl ei piirdunud. Meie tegevjuht Kristel Leif astus mugavustsoonist välja ja otse STARTUp Day lavale, rääkides kuulajatele, mis teeb Solaride’ist Solaride’i, mis on meie suur eesmärk ja miks teisedki meiega liituma peaksid.

Kristel Leif esines sTARTUp Dayl © Foto: Solaride

Eesti Teadusagentuur korraldas ka sTARTUp Dayl osalevatele ettevõtlikele noortele kiirkohtingu, mille käigus said osalejad leida koostööpartnereid ja oma ideid edasi arendada. Oma kogemusi jagasid seal teiste seas ka solariderid Novella Uiga ja Marten Vainult. 

Selleks korraks ongi kõik, ent sügisel saame juba uutest tegemistest rääkida 😉 

Loo kirjutas turundustiimi liige Victoria Maripuu.


SolarCar Estonia MTÜ

contact@solaride.ee
+372 5117241 
Narva mnt 18,
Tartu 51009 Eesti
LHV pank
EE897700771004776685
${item.title}

#teamsolaride

#muleiolesuva

Solaride kasutab küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.