2022 tagasi kooli

Tagasi Kooli külalistundides jõuti kevadel ligi 220 nooreni

Solariderid alustasid kevadel inseneeria- ja tehnoloogiaharidust populariseeriva projektiga, mille käigus plaanitakse jõuda 100 külalistunni vahendusel enam kui 2700 nooreni järgmise aasta lõpuks. Tänavu kevadel toimus külalistundide pilootprojekt, et koguda noorte tagasisidet ja koostada selle põhjal materjale tundide läbiviimiseks taas sügisel.

Külalistunnid toimuvad Tagasi Kooli programmi raames ja nendega alustati aprillikuus. Kahe kuu jooksul anti koolides 8 külalistundi, millest sai osa ligi 220 kooliõpilast. Külalistunde on läbi viidud erinevates Eesti nurkades - nii Tallinnas, Tartus, Viljandis, Pärnus kui ka Võnnus ja Põltsamaal.

Külalistundides räägitakse noortega nii võimalusterohkest inseneeriavaldkonnast kui ka sellest, mis on Solaride Akadeemia, päikeseauto ja suurejooneline maailmameistrivõistlus Austraalias. Muuhulgas jagavad solariderid ka enda karjäärialaseid õnnestumisi ja õppetunde. Inseneeria tiimiliikme Herbert Konnula sõnul oli rõõmustav näha, et õpilased tundsid räägitu vastu huvi ning seda peegeldas ka tunni lõpus küsitud küsimuste hulk.

Solaride'i inseneeria populariseerimise projektijuhi Marten Vainulti sõnul ei ole Solaride Tagasi kooli programm mitte ainult noorte silmaringi laiendamiseks, vaid ka nende mõistmiseks. "Programmi käigus soovime aru saada, miks kardavad noored inseneeria eriala ja kuidas suunata huvilised sobivale rajale," sõnas Vainult.

Inseneeria tiimiliige Anitra Lukjanov ja inseneeria populariseerimise projektijuht Marten Vainult Põltsamaa Ühisgümnaasiumis.

Külalistunde on koolides läbi viinud solariderid erinevatest tiimidest, seda nii inseneeriast, juhatusest, turundusest kui ka personalitiimist. Ühtekokku on koolides käinud 9 särasilmset solariderit.

Ka teine inseneeria tiimiliige Anitra Lukjanov kiidab tundides osalenud noori. “Mulle meeldis, et ma nägin, kuidas see, mida ma rääkisin, jõudis õpilastele kohale. See et nad tegelt ka mõtlesid kaasa ja töötlesid seda infot, mis me neile andsime,” rõõmustas Anitra.

Külalistund Pärnu Koidula Gümnaasiumis

Külalistundide läbiviimine õpetab solarideritele ka esinemisoskust. “Kindlasti soovitan kõigil kasutada võimalust olla tund aega õpetaja - see arendab esinemisoskust, tugevdab närve ning tegelikult (minu arvates) pole üldsegi nii hirmus, kui algul tundub!,” julgustas Herbert. Anitra sõnul saab külalistundides kinnitust, et Eesti koolides õpivad tõesti väga ägedad noored.

Solariderid jätkavad külalistundidega uuel õppeaastal veelgi suurema hooga.

Loo kirjutas Solaride'i turundustiimi liige Laura Korjus.SolarCar Estonia MTÜ

contact@solaride.ee
+372 5117241 
Narva mnt 18,
Tartu 51009 Eesti
LHV pank
EE897700771004776685
${item.title}

#teamsolaride

#muleiolesuva

Solaride kasutab küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.