Me arendame päikeseautot, et arendada inimesi

2021. aasta lõpus valmis koroonakriisi kiuste Eesti noorte käe all Baltikumi esimene päikeseauto, mis pandi proovile päikeseautode võistlustel Marokos.

Solaride’i teise hooaja käigus disainitakse ja ehitatakse valmis järgmise põlvkonna masin, mis pannakse 2023. aasta oktoobris proovile Austraalias toimuvatel päikeseautode maailmameistrivõistlustel Bridgestone World Solar Challenge.

#solaride #muleiolesuva #wegiveadamn #teamsolaride #solaride #muleiolesuva #wegiveadamn #teamsolaride #solaride #muleiolesuva

Mis on päikeseauto?

Päikeseauto on oma olemuselt elektriauto, mis kasutab edasi liikumiseks osalisel või täiel määral päikeseenergiat. Päikeseenergiat saab auto kerepaneelide küljes paiknevates päikesepaneelidest. Energia talletatakse auto põrandasse ehitatud akumoodulitesse.

Karl August Tatunts

peainsener
Tallinna Tehnikakõrgkool

"Päikeseauto ehitamine - see on tehniline väljakutse, mis sunnib sind otsima lahendusi pealtnäha võimatutele olukordadele."

Mart Erik Kermes

inseneeria valdkonnajuht
TalTech

"Teekond päikeseauto valmimiseni on täis katsumusi, unetuid öid ja eksimisi, kuid suurepärase meeskonnaga on kõik võimalik!"

Eripära

Päikeseautode disainimisel saavad kokku teadmised aerodünaamikast, autode ehitamisest ja energiakasutusest.

Solaride’i tiim on algusest peale lähtunud Bridgestone World Solar Challenge’i mitmekümne leheküljelisest reeglistikust, millistele nõuetele peab konkreetse klassi võistlussõiduk vastama. See on pannud tiimi otsima lahendusi vahel pealtnäha võimatutele olukordadele.

Võistlusklassid

Võistleme cruiser class'is, mis on loodud selleks, et sünniksid võimalikult praktilised ja tavaellu ülekantavad lahendused, mis muudavad meie suhtumist igapäevatransporti ja aitavad inimestel teha jätkusuutlikumaid valikuid.

Kokku on võistlusklasse kolm:

  • Challenger
  • Cruiser
  • Adventure

Võistlused maailmas

Oktoobris toimuv Bridgestone World Solar Challenge (BWSC 2023) on päikeseauto fännide seas kõige tuntum võistlus. Lisaks sellele toimub ka teisi voistluseid:

  • American Solar Challenge
  • European Solar Challenge
  • Sasol Solar Challenge

SolarCar Estonia MTÜ

contact@solaride.ee
+372 5117241 
Narva mnt 18,
Tartu 51009 Eesti
LHV pank
EE897700771004776685
${item.title}

#teamsolaride

#muleiolesuva

Solaride kasutab küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.