Solaride on kogukond inimestest, kellel ei ole suva!

Solaride sündis 2020. aastal kahe Tartu Ülikooli tudengi initsiatiivist ehitada valmis Baltikumi esimene päikeseauto. Tänaseks on sellest välja kasvanud interdistsiplinaarne haridus- ja koostööprojekt, mille põhifookuseks on tulevikutalentide arendamine ning tehnoloogiahariduse populariseerimine. Projektiga on läbi aastate olnud seotud üle 300 gümnasisti, tudengi, mentori, koolitaja ja koostööpartneri.

#solaride #muleiolesuva #wegiveadamn #teamsolaride #solaride #muleiolesuva #wegiveadamn #teamsolaride #solaride #muleiolesuva

Miks Solaride?

  • Eestis jääb järgmise kümne aasta jooksul puudu 2/3 töötleva tööstuse inseneride järelkasvust (OSKA, 2021).
  • Eesti inforuum ei toeta piisavalt noorte, sh naiste, jõudmist tehnoloogia valdkonda.
  • Vajame sotsiaal- ja reaalteaduste vahele tugevamat silda
  • Vajame noori, kes ei kulge “autopiloodil”, vaid on valmis oma hoiakute ja tegudega paremat tulevikku looma

Solaride kui haridus- ja koostööprojekt

Solaride on projekt, mis toob ühise eesmärgi nimel kokku humanitaarid ja reaalid, noored talendid ja tipptasemel eksperdid. Meie suurim väärtus on mitmekesine meeskond.

Projekti selja taga seisavad Eesti tippülikoolid, -organisatsioonid ja -ettevõtted. Solaride peasponsoriks on, koostöös Tehnopoliga, Haridus- ja Teadusministeerium ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
Alanud on Solaride teine tegutsemishooaeg (2022-2023), mille raames ehitatakse üles unikaalne õppeplatvorm “Solaride Akadeemia” ning valmib järgmise põlvkonna päikeseauto, mis pannakse maailma tippülikoolide konkurentsis proovile 2023. aasta oktoobris Austraalias toimuvatel päikeseautode maailmameistrivõistlustel Bridgestone World Solar Challenge. Tegemist on 35-aastase ajalooga suursündmusega, mida jälgib 15 miljonit silmapaari üle maailma.

Solaride kui ettevõtlus- ja innovatsiooniprojekt

Solaride imiteerib oma töökeskkonna ja struktuuri poolest keskmise suurusega tehnoloogiaettevõtet ning annab seeläbi noortele elulähedase ja praktilise kogemuse ühe organisatsiooni toimimisest. Sealjuures on noored ise olulisteks organisatsiooni arengu kujundajateks ning kannavad reaalset vastutust.

Meie põhiväärtused ja tegevused on fokusseeritud sellele, et programmis osalevad noored oleksid edasises elus kohanemisvõimelised ja ettevõtlikud - väljendugu see siis reaalselt ettevõtlusega alustamises või laiemalt ettevõtlikkuse ja “mul ei ole suva” mentaliteedi näol.

SolarCar Estonia MTÜ

contact@solaride.ee
+372 5117241 
Narva mnt 18,
Tartu 51009 Eesti
LHV pank
EE897700771004776685
${item.title}

#teamsolaride

#muleiolesuva

Solaride kasutab küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.