2022 akadeemia

Kõik on uus septembrikuus ehk meie teadmistepagas muutus raskemaks

Taas kumab päiksekiirtes pihlapuu ja kase kuldses kuues mängib tuul…” – märkamatult on september möödunud ning on aeg teha kokkuvõte põnevatest koolitustest, mida esimene sügiskuu Solaride Akadeemiasse tõi.

Kõik projektid juhime ära!

Nii nagu õpilased ja tudengid septembri saabudes taas koolipinki nühkima hakkasid, said ka Solaride’is koolitused taas suurema hoo sisse. Avapaugu andis 3. septembril toimunud projektijuhtimise koolitus, mille viis läbi Solaride’i protsesside juhtimise guru Sven Raba.

Koolitusel tutvustati osalejatele projektide faase ja erivorme, milleks on klassikaline, agiilne ja hübriidne projektijuhtimine. Jap, projekte saab igat erinevat moodi juhtida! Klassikaline juhtimine on küllaltki korrapärane ja tähendab, et projekt läbib kindlad faasid, mis põhinevad järeleproovitud kogemustel ja tööriistadel. Agiilne lähenemine lubab seevastu rohkem vabadust, kiirust ja paindlikkust. Hübriidne tähendab aga – nagu te ilmselt ka juba aimasite –, et kombineeritakse erinevaid meetodeid.

Koolitusel seletati neid vorme muidugi palju põhjalikumalt ja ilmekamalt ning üheskoos vaadati üle ka projektijuhtimine meie armsa Solaride’i näitel. Koolitusel osalejatele tutvustati ka Solaride’i projektijuhtimise malli, mille abil kõik solariderite järgmised projektid veelgi paremini korraldatud saavad.

Osalejad kiitsid tagasisides koolituse ülesehitust, mis koosnes nii teoreetilisest kui ka praktilisest poolest. Lisaks pälvis Sven kiidusõnu selle eest, et ta suhtles osalejatega väga interaktiivselt. Ühesõnaga on kõik koolitusel osalejad nüüd järgmine kord projekte juhtides kõvasti targemad. 😉

Insenerid ammutasid teadmisi jootmisest ja elektriohutusest

Septembri algus oli tihe ka Solaride’i inseneeria tiimil. Esiteks osales elektroonika tiim 7. septembril Tallinnas Polütehnikumis jootmiskoolitusel, kus tulid jutuks sellised teemad nagu ohutus jootematerjalide käsitsemisel ja elektroonikakoostude koostamisel, kolviotste valik ja hooldus ning juhtmete ettevalmistamine jootmiseks ja erinevad jootetehnikad. Lisaks räägiti ka, kuidas käib komponentide jootmine trükkplaadile. Mõnele lugejale võib-olla täitsa tundmatud sõnad, ent meie elektroonikutele kindlasti väga vajalikud teadmised.

Tiim jäi õppepäevaga väga rahule ning tagasisides toodi välja, et koolitus oleks võinud isegi kauem kesta (teadmiste janu on suur, eks!). Koolituse sisu oli osalejate sõnul huvitav ning kõik said koolituselt vajalikke teadmisi ja oskusi. Samuti kiideti koolitajat, kelleks oli elektroonika ja sidetehnika õppetöökoja juhataja Ivar Kaljula.

Jootmiskoolitus oli väga praktiline © Foto: Novella Uiga

Samasse nädalasse mahtus ka inseneridele suunatud elektriohutuse koolitus, mis toimus samuti Tallinna Polütehnikumis. Koolitaja Lembit Vali rääkis solarideritele elektri sise- ja välisvõrkudest tulenevatest ohtudest, enda ja elektriseadmete kaitsest ning elektritööde teostusest. Lisaks käidi üle ka selliseid mõisteid puudutavad küsimused nagu juhistikud, kaitse aparatuur ja rikkevool. Koolituse tulemusena said osalejad ka tunnistuse.

Elektriohutuse koolitusel oli tegelikult osalejaid veelgi, ent nemad osalesid veebi teel © Foto: Peter Kipp

Mentorprogramm on lendu tõusmas

Septembrikuule pani 29. septembril aga punkti Fractorys toimunud valdkonna mentorite ja tiimijuhtide workshop. Ilmselt olete varemgi meie blogilugudes sõna mentor märganud, ent nüüd oleme mentorite programmi suuremalt käima tõmbamas.

Lühidalt öeldes jaguneb programm kolme suurde valdkonda: valdkonna ekspertidest mentorid, juhtide mentorid ja Advisor Board. Antud kohtumisel keskendusime vaid valdkonna mentoritele, kelle eesmärk on tiimijuhte ja tiimi kindlas valdkonnas mentordada ja aidata otsuseid langetada. Kohtumisel pandi paika põhimõtted, mille alusel erinevates valdkondades mentordamine toimuma hakkab.

Rein Lemberpuu tutvustas mentordamise põhimõtteid © Foto: Kristel Leif

Lisaks sellele, et tiimijuhid oma mentoritega üks-ühele arutada said, võttis kohtumisel sõna ka Solaride Advisor Boardi liige Rein Lemberpuu, kes tutvustas meile mentordamise põhimõtteid ja tähelepanu vajavaid eetika küsimusi. Oleme kõikidele oma mentoritele väga tänulikud ning usume, et nendest koostöödest sünnib palju lahedaid asju!

Selleks korraks kõik, kohtume juba järgmisel kuul! Mõnusat sügist 🍁

Loo kirjutas turundustiimi liige Victoria Maripuu.

SolarCar Estonia MTÜ

Registrikood: 80580313
contact@solaride.ee
+372 5117241 
Narva mnt 18,
Tartu 51009 Eesti LHV pank
EE897700771004776685
${item.title}

#teamsolaride

#muleiolesuva

Solaride kasutab küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.